Search

کدام یک بهترین فلزیاب است؟

کدام یک بهترین فلزیاب است؟

اشاره شد که فلزیاب های زیادی وجود دارد.نه تنها فلزیاب ها،بلکه شرایط زمین و جست و جو و همچنین نوع اشیاء مورد جست و جو متفاوت است.

این تفاوت ها منجر به تاکید بر ویژگی های مختلف در فلزیاب های مختلف می شود.با این حال “بهترین فلزیاب” یک عنوان است که می تواند بر اساس الزامات اعطا شود.

مهم است که بهترین فلزیاب مناسب را برای این کار انتخاب کنید.

به عنوان مثال یک گنج یاب برای ناگت طلا در یک محیط غنی از مواد معدنی مناسب نیست.

در واقع اسکنر گنج برای توده های بزرگ به خاک سپرده شده در عمق به جای فلزات کوچگتر نزدیک به سطح ساخته شده است.این رویکرد به کاربر کمک می کند تا سیگنال های فریبنده ای از اشیاء فلزی نزدیک به سطح را نمایش ندهد و نادیده بگیرد.

برای گنج یاب همه چیز در مورد یافتن اهداف بزرگ دفن شده ی عمیق است.

گنج یاب های پیشرفته می تواند حفره ها و فلزات را شناسایی کند.با این حال آنها نسبت به اجسام کوچکتر کمتر حساس هستند.

هدف آشکارسازهای گنج تشخیص اشیاء بزرگتر است.از سوی دیگر طلایاب برای قطعات کوچکتر حساس است و از همه مهم تر برای طلا.اصول طراحی آن برای رسیدن به بالاترین حساسیت برای اجسام کوچکتر است.این قادر به شناسایی تمام فلزات گران بها و طلا است که آشکار ساز گنج ممکن است قادر به کشف آن نباشد.

از سوی دیگر آشکارسازهای تک سکه و سرگرمی نتایج را در عمق کم و متوسط بهتر نشان می دهند و بهترین کارکردش در یافتن سکه های نقره و طلا و برنز ی است که پراکنده اند.

برخی از مدل ها از تکنولوژی پیشرفته استفاده می کنند تا سازگاری بیشتری با ساختار معدنی خاک داشته باشد.آنه همچنین می توانند با کویل های مقاوم در برابر آب قابل استفاده در محیط های دریای و رودخانه و ساحل باشند.آنها توسط بسیاری از کاربران با لذت مورد استفاده قرار می گیرند.

بنابراین ممکن است در مورد “بهترین” در میان گزینه های اسکنر گنج،آشکارساز طلا یا هوابرد و آشکارسازهای سکه صحبت نکنید.

از آنجا هر کدام از اینها هدف خاصی را دنبال می کند لذا این ایده ی خوبی نیست که این تکنولوژی ها را برای یافتن بهترین با هم مقایسه کرد.یا حتی بگیم بهترین فلزیاب دنیا فلان دستگاه است.

واضح است که موارد استفاده و ویژگی های این دستگاه ها نمی توانند ترکیب شوند بنابراین نمی توان در مورد بهترین آشکار ساز صحبت کرد.با این وجود سوال دیگری ممکن است وجود داشته باشد که آیا در یک دسته بندی از فلزیاب ها یک “بهترین” وجود دارد؟

پاسخ آخرین استفاده کننده ممکن است اشتباه باشد،فرد.باید از آشکارساز استفاده کند.عادلانه نیست که آشکارسازهای جداگانه برای اهداف جداگانه ساخته شود.آشکارسازهای موجود در بازار ب اساس تکنولوژی،عمق مورد نظر،ثبات،ارگونومی،وزن کلی،قیمت،پشتیبانی،گارانتی و نام تجاری متفاوت است.

کاربر باید بر اساس این آیتم ها انتخاب کند و بر اساس عملکردی که از دستگاه می گیرد قضاوت کند.

نباید فراموش کرد که یک کاربر با تجربه ممکن است نتایجی غیر منتظره را با دستگاهی خسته کننده به دست آورد.به همین ترتیب ممکن است یک کابر بی تجربه قادر به دریافت نتایج دقیق حتی با بهترین آشکارسازها نباشد.پارامترهایی که سطح رضایت مشتری را تعیین می کنند شامل تجارب گذشته و دانش یهتر در مورد آشکارسازهاست.

آشکارسازهای گنج

آشکارسازهای گنج به عنوان توده های طلا،برنز،نقره و مس و همچنین ساختار های تو خالی در عمق است.

همان طور که پیشتر گفته شد آشکارساز هایی با انواع و استفاده های مختلف وجود دارد.

اسکنر گنج نیز در دسته بندی عمومی آشکارساز ها موجود است.با این حال آشکارساز های گنج نه تنها نسبت به فلزات و قادر به تعیین هدف هستند،بلکه همچنین به لطف یک تابع “شکاف ” که در برخی از دستگاه های درجه بالای گنج ارائه شده است،می تواند تغییر در زیر اعضای دسته بندی فلزیاب های عمومی در نظر گرفته می شوند.آشکارساز های گنج(گنج یاب) نام عمومی مورد استفاده برای آشکارساز هایی قابل انعطاف و با توانایی شناساییِ خاک را نشان دهد.

این ویژگی ها این دستگاه ها را خاص و متمایز می کند.توانایی تشخیص تغییرات در زیرساخت ها،خطوط پراکندگی،حفره ها،چاه ها،اتاق های خالی،توده ها،جریان ها و عملکرد گزارش دادن به کاربر باعث می شود این آشکارساز ها بی نظیر باشند.

هر آشکارساز نقاط قوتی را در بخش خود دارد.کاربر باید خواسته های خود را به خوبی تنظیم کند و فرد یا شرکت را برای ارائه ی پشتیبانی مورد نظر انتخاب کند.

فلزیاب تصویری چیست؟

فلزیاب های تصویری داده ها را جمع آوری و در یک گزارش دقیق به کاربر ارائه می کنند.این آشکارساز ها تصاویر ۳D را با پشتیبانی گرافیکی تولید می کنن و به کاربر کمک می کند تا هدف را با دقت و صحت ببینند.این به طور طبیعی با فراهم آوردن اطلاعات برای کاربر در خصوص تصمیم گیری راجع به اینکه حفارب های عمیق ضروری هستند یا خیر،موجب صرفه جویی قابل توجهی در وقت می شود.

 

فلزیاب های تصویری(آنها که دارای صفحه ی نمایش هستند) با آنها که صفحه ی نمایش ندارند متفاوتند،زیرا آنها به جای ارائه ی سیگنال های صوتی با تکه بر دریافت داده های فرکانسی،اطلاعات تقریبی شکل،عمق و اندازه را ارائه می دهند.

کسانی که بیشتر قول می دهند باید با سوءظن رفتار کنند!واضح است که تصویر به طور طبیعی یک ابزار ارزشمند برای هر دو صنف مبتدی و با تجربه است.

علاوه بر این اسکنر گنج با استفاده از تکنولوژی پیشرفته قادر به تعیین نقاطی است که سیگنال شروع و پایان می یابد،بر اساس نوع و قدرت سیگنال ناشی از فلز،تعیین زمان انعکاس و محو شدن سیگنال از طریق استفاده از الگوریتم های پیشرفته ای که با نمای رنگی ۳D روی صفحه ظاهر می شوند.چنین تصاویری به کاربر کمک می کند جزئیات عمق،ابعاد و نوع شیء را مشخص کند.

اسکنرهای تصویری تمامی اندازه گیری ها و داده های دریافت شده را در طی اسکن پردازش می کنند و پارامترها را ارائه می دهند.

پردازنده هایی با کارایی بالا و نرم افزار پیشرفته با استفاده از داده های موجود،به تمرکز بر روی هدف و تجزیه و تحلیل شرایط محیطی و جست و جوی تصویری کمک می کنند.

باید بدانید که آشکارسازهای غیر تصویربرداری تنها اطلاعات کاربر را در مورد اسکن و نتایج اسکن ارائه می دهند. کاربران با تجربه ی بی نقص در دستگاه های عامل بدون نمایشگر مشکل دارند. با این حال، سازگاری و ثبات محصول نقش مهمی در این زمینه ایفا می کند. این دستگاه ها انتظارات بسیاری از کاربران را برآورده می کنند و حتی از آنها پیشی می گیرند. محدودیت های ارائه شده توسط آشکارسازهایی که نمایشگرهایشان کم است، و همچنین کمبود قابلیت های گزارش دهی و بصری در تجزیه و تحلیل نهایی اطلاعات بسیار محدودتری به کاربر ارائه می دهد. با این حال، یک کاربر با تجربه ممکن است بدون این اطلاعات اضافی هم کارش را انجام دهد.

از سوی دیگر، سیستم های ساده تر، که ادعا می کنند که آشکارسازهای تصویربرداری بر اساس اصل مغناطیس یا GPR ساخته شده اند، معمولا تنها نتایج سطحی را ارائه می دهند. این سیستم ها دارای پارامتر های نامناسب و نادرست هستند و قادر به گزارش گیری و تصویربرداری ۳D در زمان واقعی نیستند. حتی اگر آنها قادر به ارائه چنین اطلاعاتی باشند، نتایج بی معنی آنها نمی توانند توسط کاربران تفسیر شوند.

حتی سیستم هایی هستند که داده ها را از یک پایگاه داده بدون هیچ اشاره ای به اندازه گیری های زمان واقعی گرفته شده صرفا برای اهداف فریب آمیز، فراتر از هر تفسیری توسط تولید کننده یا نمایندگی مجاز، وجود دارد. بعضی از شرکتها حتی با تلاش برای ایجاد یک تصور از “کیفیت” در محصولات خود، با ترکیب آشکارساز با برخی از ابزارهای تکنولوژیکی رایج، مانند رایانه، تبلت یا تلفن همراه، به کار خود ادامه می دهند.

از سوی دیگر، شرکت هایی وجود دارند که تلاش می کنند تصوری از “کیفیت” را با تورم قیمت بسازند. این ها ممکن است در مورد قیمت ها در محدوده ۵۰۰۰ تا ۶۰۰۰۰ یورو صحبت کنند، در حالی که مدعی ارائه بالاترین کیفیت هستند.

این در طول زمان ممکن است اذهان را در مورد کیفیت خوب پر کند،هر چند فریب آمیز است. اغلب یک آشکارساز ساده / سیستم مجهز به یک سیستم به طور متوسط و حتی عملیات خام با قیمت بسیار بالایی عرضه می شود که با چندین لوازم جانبی تقویت شده است برای ایجاد یک تصور از تکنولوژی پیشرفته. برخی از شرکت ها با استفاده از این روش از مشتریان خود سوء استفاده می کند. چنین شرکت هایی اغلب ادعا می کنند که آنها لوازم جانبی را که اغلب با اهداف تشخیص فلز ارتباطی ندارند و برای استفاده های دیگر تولید می شوند، با استفاده از آشکارساز آنها ارائه می دهند، و به این ترتیب،توانایی ها را افزایش می دهد. بهترین گزینه در مواجهه با چنین تله های بازاریابی این است که دانش خود را افزایش دهید.

مصرف کنندگان باید وقت خود را برای تمرکز بر روی مسئله بگذرانند و عمیق بیاموزند.

این ها از شعارهایی مانند “ما قول یک تصویر واضح از خاک را می دهیم” و تمایل به عرضه برخی لوازم جانبی مانند عینک ۳D همراه با دستگاه ها استفاده می کنند. این ها کاملا مانع بازاریابی می شوند و هدف آنها فریب مشتریان است. چنین ادعاهای فریبنده ای برای دیده نشدن نقایص و نقاط ضعف آشکارساز در بازار کافی نیست.

هدف اصلی این است که دستگاه فلزیاب مناسب را با قیمت منصفانه بدست آورید و بدون هیچ گونه مشکلی از طریق استفاده طولانی مدت از ضایت داشته باشید.

حقایق حساس و چند بعدی در خصوص تصویربرداری رسوبات طلا به طور خاص توسط دانشمندان ترکیب شده است که بیش از یک فن آوری را به عنوان بخشی از پروژه “امید” که توسط مرکز مطالعات فضایی اروپا در سال ۱۹۹۹ آغاز شده بود، ترکیب کردند.

نمونه اولیه این پروژه قادر به شناسایی یک مین ضد تانک ۳۰-۴۰ سانتی متری در محدوده عمق ۲-۸ سانتیمتر بود، در حالی که پس از عمق ۸ تا ۱۰ سانتی متر هیچ تصویری دریافت نشد.

اشیائی که محققان آنها را در خاک گذاشته بودند می توانستند فقط در شرایط خاصی ظاهر شوند و تنها بعد از عمق ۲-۴ سانتی متر با “شک و تردید” به تصویر کشیده شدند. این نشان می دهد که دستیابی به تصاویر از خاک، هرچند ممکن است خام باشند، فراتر از توانایی های تکنولوژی امروز است. متاسفانه، تکنولوژی در دسترس ما را قادر به دستیابی به تصویربرداری از مین های زمینی نمی کند، که یک تهدید جدی برای زندگی بشر در زمان صلح و جنگ است، و به راحتی مانع رهایی از آنها می شود.

با این حال، نمودار تولید شده بر اساس سیگنال های فرستاده شده یا منعکس شده به ما امکان می دهد نمودارها و گزارش های سه بعدی در زمان واقعی را برای مقایسه با مقادیر مرجع فلزات و ارائه راهنمایی به کاربر فراهم کنیم. این نشان دهنده ی پیشرفته ترین تکنولوژی روز در تشخیص است.

تصويربرداری با استفاده از تکنولوژی ماهواره ای و GPRS، ارائه تصاویر خاکی و ارائه نتایج بر روی داده ها نیز در میان روش های جلب مشتری به وضوح دیده می شود.

یک تصویر قابل فهم از یک ماهواره بسیار پیشرفته، حداکثر رزولوشن آن را ۲-۳ متر در سطح خاک می گیرد. تقریبا غیرممکن است که اشیای کوچکتر را جداسازی کنید.

به طور خاص، توانایی تشخیص تغییرات در ترکیب خاک و انکسار سیگنال، برای کارکردن بر پایه یک روش ثابت و پایدار روی زمین ناهموار، برای تجزیه و تحلیل داده ها با استفاده از ترکیبی از یک پردازنده قدرتمند و نرم افزاری و ارائه داده ها به کاربر در یک قاب بسیار کوتاه از جمله ویژگی های مورد استفاده برای آشکارسازهای تصویری است.
بنابراین، آشکارسازهای تصویربرداری در زمان واقعا به وضوح بهتر از آشکارسازهای فلزی ساده هستند. با این حال، هرگز نباید فراموش کرد که تصاویر و نتایج ارائه شده صرفا تفسیر داده ها هستند، که ممکن است به دلیل مشکلات ناشی از زمین، شرایط آب و هوایی، اشتباهات کاربر، زمان فلز متوقف شده و عوامل موثر بر آن، متفاوت باشد.

بهترین فلزیاب,بهترین فلزیاب دنیا, بهترین فلزیاب موجود در ایران, بهترین فلزیاب تصویری ,بهترین فلزیابها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now